images not found

WESPRZYJ NAS

Pomóź budować
konserwatywno-liberalne
środowisko

Gruzińskie flagi, okrzyki „Wolna Gruzja”, transparenty „Gruzjo jesteśmy z Tobą”, czy „Rosja „wyzwoliciel” jak w 1939 r” w takiej atmosferze przebiegła dzisiejsza demonstracja poparcia dla Gruzji w sprawie Osetii Południowej.

Gruzińskie flagi, okrzyki „Wolna Gruzja”, transparenty „Gruzjo jesteśmy z Tobą”, czy „Rosja „wyzwoliciel” jak w 1939 r” w takiej atmosferze przebiegła dzisiejsza demonstracja poparcia dla Gruzji w sprawie Osetii Południowej.

Pikieta, zorganizowana przez katowicki oddział Stowarzyszenia Konserwatywno – Liberalnego KoLiber, odbyła się o godzinie 15.00 przed Teatrem Wyspiańskiego w Katowicach. Demonstrujący wyrazili swój przeciw wobec ingerencji militarnej Rosji w wewnętrzne sprawy Gruzji.

– Nie godzimy się na agresję rosyjską przeciw Republice Gruzji, której integralność granic została naruszona – powiedział przewodniczący katowickiego KoLibra Jacek Spendel. W przemówieniu nie zabrakło porównań do wydarzeń z przeszłości. – Retoryka prezydenta Federacji Rosyjskiej, który usprawiedliwia interwencję potrzebą „ochrony” ludności rosyjskiej, jest analogiczna do tego co dokonały hitlerowskie Niemcy w 1938 r wobec Kraju Sudeckiego oraz ZSRR wobec wschodnich ziem II Rzeczypospolitej- dodał Spendel.

Podkreślono również, że Polacy po swoich doświadczeniach z czasów II wojny światowej i PRL-u szczególnie powinni solidaryzować się z narodem gruzińskim. – Fakt, że polityka prezydenta Gruzji wobec Osetii w ciągu ostatnich dni była mało fortunna, w żaden sposób nie usprawiedliwia wejścia oddziałów Rosji na teren państwa gruzińskiego. To są wewnętrzne sprawy tego państwa- wyjaśniał MM Silesii lider konserwatywnych liberałów, zapytany czy nie wspiera państwa, które wywołało wojnę.

Organizatorzy pikiety nie wykluczyli zorganizowania drugiej tego typu demonstracji. Dzisiejsze wydarzenie jest częścią całościowej akcji KoLibra, wspierającej Gruzję, obejmującej m.in. list do ministra spraw zagranicznych Radosława Sikorskiego i ambasadora Federacji Rosyjskiej.

Radosław Marczyński

źródło: MMSilesia

WSPARCIE

WESPRZYJ NAS

100 PLN

WESPRZYJ NAS

500 PLN

WESPRZYJ NAS

1000 PLN

WESPRZYJ NAS

DOWOLNIE

DOŁĄCZ DO NAS

Buduj z nami ruch konserwatywno-liberalny

Członek KoLibra

Prosimy o wypełnienie wszystkich pól deklaracji zgodnie z prawdą oraz odesłanie jej skanu na adres koliber@koliber.org. Następnie skontaktuje się z Państwem prezes lokalnych struktur i poinformuje, jak dokończyć proces rekrutacji i w jaki sposób zacząć z nami działać.

Sympatyk

Bez formalności icon

Potrzebujemy tylko Twojego adresu mailowego, na który będziemy wysyłać newsletter. Nie poprosimy Cię o żadne inne dane osobowe.

Bez składek icon

Bycie Sypmatykiem naszego stowarzyszenia, choć ma wiele korzyści, nie wiąże się z żadnymi opłatami czy składkami.

Otrzymasz mailingi na temat aktywności KoLiber icon

 

images not found

© 1999-2023 Stowarzyszenie Koliber, ul. Żurawia 47/49 lok. 205, 00-680 Warszawa.

 • image not found
 • Sfinansowano przez Narodowy Instytut
  Wolności - Centrum Rozwoju
  Społeczenstwa Obywatelskiego
  ze środkow Programu Rozwoju
  Organizacji Obywatelskich
  na lata 2018 - 2030

 • image not found
UWAGA Zachęcamy do wzięcia udziału w akcji "Goń z pomnika bolszewika" - strona gonbolszewika.pl